Asos – mida ja kuidas tellida Eestisse?

ASOS veebikaubamaja on asutatud aastal 2000 Inglismaal, pakkudes tänaseks üle 35 000 erineva brändi ja kaubamärgi. Igal nädalal lisandub ligi 1500 uut kollektsiooni, tänu millele pretendeerib ASOS turuliidriks ülemaailmselt moe- ja ilukaupu pakkuva jaemüüjana veebis.

ASOS sihtgrupiks on valdavalt 16-34 aastased moehuvilised ning rõivaste-jalatsite suuruste valik on üle 30 erineva. Kasutajaid on tänaseks registreeritud ligikaudu 3 miljonit. ASOS pakub muuhulgas ka tasuta transporti üle maailma, olles globaalselt positiivset tuntust kogunud.

ASOS on veel silma paistnud retušeerimata modellide fotode poolest oma keskkonnas, kasutades oma toodete demonstreerimisel töötlemata pilte seejuures propageerides loomulikku ilu.

Lisaks on loodud eraldiseisev kategooria ASOS Outlet, mis võimaldab ASOS-e klientidel säästa aastaringselt kuni 70% tuntud moebrändidelt.

Veel on ASOS Marketplace aastast 2010 oma klientide seas väga palju positiivset tagasisidet saanud, pakkudes üle 900-le väikeettevõttele, seal hulgas butiikidele ja sõltumatutele kaubamärkidele, kauplemisvõimalusi eksklusiivseid rõivaid otsivatele klientidele.

Populaarsed brändid ASOSes

ASOS brändid esindavad laia suuruste valikuga, unikaalset stiili rõivaid, mis sobivad säravatele, julgetele ja iseteadlikele moehuvilistele.

Mõned kategooriad nendest on järgmised:

  • ASOS Design väljendab individuaalsust, pakkudes erinevaid rõivasuuruseid nagu ASOS Curve, Tall, Petite ja Maternity ning võimaldades seeläbi leida isikupäraseid rõivaid sõltuvalt kehatüübist.
  • ASOS Edition on disainitud kõige meeldejäävamate sündmuste (näiteks pulmapeo, gaala jne) jaoks, võimaldades riietuda unikaalselt ka kõige nõudlikuma maitse järgi.
  • ASOS White on kergelt oversized-istuvusega modernsed rõivad, mis on sobivad igapäevaseks kandmiseks, jättes seejuures rõivakomplektist kustumatu mulje tänu looduslähedastele mustritele ja kangalahendustele.
  • ASOS Made in Kenya on eksklusiivne, värviküllane bränd, mis on loodud koostöös SOKO Kenyaga, et parandada kohalike kogukondade elutingimusi.
  • ASOS 4505 sobib aktiivsetele, et väljendada rõivaste- ja aksessuaaride valikuga stiili, individuaalsust ja sportlikku mõttelaadi.

Lisaks eelnevale, ASOS teeb koostööd brändidega nagu Crayola, The Simpsons, LaQuan Smith, GLAAD, VFiles, et kujundada enneolematuid ja lahedaid kollektsioone.

Veel on esindatud tipptasemel brändid nagu Adidas, Bershka, Vans, Nike, River Island, A Star Is Born, Babyliss, Billabong, Blend, Hugo Boss, Brave Soul, Bronx, Converse, DKNY, Esprit, G-Star, Helly Hansen, Kendall + Kylie, L’Oreal, Lacoste, Michael Kors, Mossimo, Moschino, O’Neill, Only, Polo Ralph Lauren, Pull&Bear, Stella McCartney, Stradivarius, Superdry, Ted Baker, Tommy Hilfiger, Timberland, Ugg ja nõnda edasi.

ASOSest Eestisse tellimine

Tarne standard saadetisena Eestisse on tavaliselt kuni 4 tööpäeva ja ühtlasi kliendile tasuta kui tasutud ostukorvi summa on vähemalt 42 eurot.

Tarne järgmiseks tööpäevaks ehk ekspress-tarne aga ka tarne kindlaks, kliendi soovitud tööpäevaks, on 15 eurot sõltumata ostukorvi summast.

Tellimiseks tuleb registreerida konto ja pärast ostu sooritamist saabub kliendile info prognoositud tarne kuupäevaga ja jälgimiskoodiga.

Kõik küsimused, mis võivad tekkida tarne suhtes, leiavad vastuse keskkonna asos.com “Related Faqs” ehk KKK-kategooriast. Eestis tarnib kliendile kauba kätte Itella kuller või Smartpost pakiautomaati, saates vastavasisulise sõnumi kliendi mobiiltelefonile ja e-mailile.

ASOSest tellitud kauba tagastamine

Kui juhtub ebameeldiv olukord, et tellitud ese ei sobi, ei vasta kliendi ootustele või juhtub olema praak või defektne, siis on võimalik tagastamine teha täiesti tasuta 28 päeva jooksul pärast tellimuse kättetoimetamist.

Selleks tuleb logida asos.com keskkonda, esitada avaldus tagastuseks, printida tagastuse infosedel ning viia see lähimasse Omniva kontorisse või pakiautomaati.

ASOSe sooduskoodid

ASOS pakub ka aegajalt sooduskoode, millest hetkel aktiivne on ASOSNEW20, mis tuleb sisestada tellimuse tegemise hetkel vastavasse aknasse ja tellimuse summast arvestatakse automaatselt maha -10%.

Veel antakse klientidele kinkevouchereid (16-kohaline kordumatu kood), mida on võimalik kasutada vaid sellega seotud kasutajakonto alt tellimiseks.

Kinkevouchereid võib saada erinevatel juhtudel – kasutajakonto loomisel, ASOS-ele esitatud pretensiooni lahendamise järel kompensatsiooniks ja kampaaniate raames.

Loe veel