Amazon laienes Rootsi

Amazoni laienemine pakub kõneainet ülemaailmselt, kuid eriti Põhjamaade riikides, sest tegemist on ülisuure ja eduka kaubandusettevõttega internetis, mis kinnitab oma kanda ka Skandinaavias. Käesolev artikkel kõneleb Amazonist ja Amazoni laienemisest Rootsi ning arutleb põgusalt, mis see Eesti tarbija jaoks tähendab. Kas Rootsist Eestisse saab kaupa tellida ja mida üks suur ettevõte suudab globaalses mõttes laienemise teel korda saata ennekõike tarbijate jaoks.

Mis Amazon üldse on?

Amazon on üks suurimaid e-kaubandusettevõtteid maailmas, mille peakorter asub Seattle-s, Washingtonis. Tegemist on internetiettevõttega, mis on asutatud aastal 1994 Jeff Bezose poolt. Seattle osutus valituks, sest vahetus läheduses asus ka suurim tarkvaratootja ja tehniline talent Microsoft.
Esialgu müüs veebiettevõte vaid raamatuid, kuid tänaseks võib Amazoni veebikaubamajast leida lisaks Amazoni oma kaubamärkidele piiramatult kõike. Samuti, Amazoni peetakse üheks maailma mõjukaimaks ja väärtuslikumaks kaubamärgiks ühes oma tütarettevõtetega, olles oma hiiglaslike tulude järgi üks suurimaid ja tööandjate poolest väärtuslikemaid.

Mida huvitavat võiks Amazonist leida?

Amazonist leiab igaüks endale midagi, sest seal on mugavalt kõik tootegrupid kategooriatesse jaotatud ja kaubavalik on laiem, kui kus tahes mujal – lisaks uhiuutele, värskelt toodetud kaupadele-teenustele võib leida valikust ka näiteks mujal riikides kaubanduses juba väljamüüdud filme, riideid, elektroonikat ja kunsti.

Amazonil on ka tütarettevõtted nagu Audible.com, Goodreads, A9.com, Twitch, Lab126 ja nii edasi, mis pakuvad veidi erilisemaid teenuseid-tooteid, mida mujalt kaubandusest ei leia – või toetavad Amazoni põhitegevust. 

Hetkel on Rootsi Amazon.se veebilehel umbes samad kaubakategooriad, mis Eesti tarbija jaoks mujalt riikidest tellitav on, kuid kuna Rootsi veebikaubamaja on veel visalt arenev, siis tasub anda ka neile aega, et näha, mis suurt ja põnevat nende veebilehel toimumas on.

Veel, on välja toodud nüanss, et Rootsi Amazon.se lehel on sarnane kaup, mis mujalgi – toodete tõlked on loodud esialgu küll automaatselt, et hõlbustada kauba leidmist enne kui veebikaubamaja haldamine põhjalikumalt kohalike spetsialistide poolt üle võetakse ja täindavalt kontrollitakse.

Amazon Rootsis

Tänaseks on Amazon laienenud ka Skandinaaviasse, täpsemini Rootsi Kuningriiki ning logistikakeskuse “Eskilstuna Logistics Park” asukohaks on, nagu nimetusestki võib järeldada, Stockholmist 120 km kaugusel paiknev linn Eskilstunas.

Seega, Rootsis asub üks Amazoni Põhja-Euroopat teenindavaid keskladusid ning Amazon on loonud rootsikeelse veebikeskkonna. Kõigele eelnevale täiendavalt veel juurde lisades, siis hetkel on Amazon.se tööpakkumisi ligi 50. ringis, mis on jällegi positiivne töötavale ühiskonnale – tööd saavad lisaks teenindavale personalile ka mitmed veebihaldurid ja spetsialistid, et leht korralikult tööle saada, lihtsamaks ja käepärasemaks kohandada.

Kas Amazon.se lehelt saab Eestisse tellida?

Tarbijana ja ka kindlasti müüjana kindlasti tuntakse suurt huvi, kuidas Amazon.se-st Eestisse tellida saab ja kuidas müüjad Skandinaavias asuvast uuest veebikaubamajast osa võiksid saada, siis peab tõdema, et hetkel on veel veebikaubamaja suhteliselt algusjärgus ja arenemist on veel küllaga.

Amazon.se-st täna veel Eestisse tellida ei saa, kuid praktikas peaks see võimalus peagi tekkima. Võib vaid oletada, arvestades üleüldist kuller-teenuse kvaliteeti Amazonis – garanteeritud 2-päevane tarneaeg – ja tarbijakogemusi mujalt Amazoni lehtedelt tellides, siis on väga tõenäoline, et tellides hommikul Amazon.se-st näiteks Tallinna aadressile, on tellitav kaup Amazoni lehelt kohal juba järgmiseks päevaks. See pole kaugeltki ulmeline ning tänaseks juba praktikas täiesti teostatav.

Hetkel on Amazon.se aga vaid rootsikeelne ja suunatud ennekõike Rootsi turule, leht on veel kujunemis- ja testimisjärgus ning oluliselt nõuab veel keeleliselt arendamist. Eestis elav tarbija saab Eestisse jätkuvalt tellida näiteks Saksa, Suurbritannia või USA Amazonist, kus on sortiment võrdlemisi sarnane Rootsi veebipoe valikuga ning keeltevalik on ehk mugavam ennekõike tavakasutajale. Kuidas aga Eestisse tellimist organiseerida ja ehk odavamakski muuta, seda näitab aga vaid aeg.

Loe veel